tomek i przyjaciele jaworzyna śląska

Jednodniowy dzień dziecka? A dlaczego by nie świętować tego wyjątkowego dnia przez cały długi weekend? Na taki pomysł wpadło Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku, zapraszając do swojej parowozowni wszystkie maluchy na Dzień Dziecka z Tomkiem i przyjaciółmi.

Przyjazne buźki Tomka i przyjaciół wprowadziły naszego malucha w świat prawdziwych lokomotyw i dawnej techniki. Już od wejścia uśmiechały się znane Olkowi z bajki postacie parowozów. A im głębiej muzeum wchodziliśmy, tym bardziej ciekawość naszego Olka była rozbudzana.

tomek i przyjaciele na żywo

Dzień dziecka z Tomkiem i przyjaciółmi

Z okazji Dnia Dziecka muzeum przygotowało grę terenową po parowozowni, podczas której należało wykonać kilka zadań. W ten sposób kolorowaliśmy, malowaliśmy, wycinaliśmy, tańczyliśmy i robiliśmy zdjęcia w fotobudce. Na każdym punkcie, w którym było do wykonania zadanie, dzieci zbierały pieczątki, by na sam koniec odebrać za nie w strefie zabaw wylosowaną nagrodę związaną z Tomkiem i Przyjaciółmi. W strefie Mattel znajdowały się również plastikowe ciuchcie, tory do układania oraz basen z kulkami. Dzieciaki miały okazję wyszaleć się, zintegrować i rozwinąć swoje konstruktorskie umiejętności.

tomek i przyjaciele dzień dziecka

zabawa z tomkiem i przyjaciółmi

tomek i przyjaciele zabawki

tory tomek i przyjaciele

parowozownia dzień dziecka

Codzienne eksponaty

Największą jednak frajdą okazało się chyba jednak wsiadanie do każdej możliwej lokomotywy i dotykanie wszystkiego oraz poruszanie wszystkim czym się tylko dało – począwszy od kierownicy, poprzez wahadła, linki, itd.

Muzeum zawiera posiada w swoim wyposażeniu wiele eksponatów, które z całą pewnością robią ogromne wrażenie na maluchach – bynajmniej takie zrobiło na naszym Olku. „Ciuch ciuch” tego dnia towarzyszyło nam również podczas zasypiania.

parowozownia

muzeum kolejnictwa

Brawo za pomysłowość!

Samo wydarzenie podobało mi się z jeszcze jednego powodu. Uwielbiam nietypowe wydarzenia i ciekawe podejście do tematu. Nie sztuką jest włożyć ogromne sumy pieniędzy w stworzenie nowoczesnego, multimedialnego muzeum, które przyciągnie tłumy dzieciaków (bo wszystkie dzieci lubią komputery, tablety i nowoczesną technologię). Lecz sztuką jest wyjście poza schematy, odrobina kreatywności, dobra współpraca i wykorzystanie popularności danej bajki by stworzyć ofertę dedykowaną najmłodszym.

Wielkie brawo parowozownio! Zawsze będę chwalić akcje, które są pomysłowo realizowane. A Wasz nadzwyczajny dzień dziecka z całą pewnością taką akcją był! Nie mogę się doczekać kolejnych Waszych wydarzeń dla dzieci, bo coś czuję, że dzięki Wam Tomek wraz z przyjaciółmi zawitał do naszego domu na dłużej.