zabawa na deszczowy dzień

Neony i zabawa? Moje dziecię jeszcze nie bardzo wie do czego służą rączki, ale za to dobrze wie, że buzia służy do jedzenia. I na razie jeszcze wkłada w nią wszystko, co znajdzie pod ręką. Sądzę więc, że zanim przyjdzie czas na neonowe zabawy to minie trochę czasu. Niemniej jednak te ładne kilka lat animacyjno-warsztatowej współpracy z dzieciakami, nauczyło mnie, że zabawę dzieli się na: „czystą i bezpieczną” oraz „pełną frajdy”.

Ta druga oczywiście nie jest już taka czysta. Czasami jest mniej bezpieczna i powinna przebiegać w kontrolowanych warunkach. Poniekąd właśnie do takiej dzisiaj Was zapraszam z neonami.

Moda na neony wraca

Dawniej były bardzo popularne, zwłaszcza jako oświetlone nazwy, bądź logo firm, sklepów. Teraz znajdujemy je przede wszystkim jako element dekoracyjny, dizajerski. Tworzone są nawet muzea neonów. Czemu by więc nie stworzyć takiego oświetlonego muzeum logo w naszym domu, z naszymi pociechami?

Każde dziecko lubi jak się świeci w ciemnościach. A jak jeszcze samo może stworzyć takie świecidełko? Tym lepiej!

Potrzebne materiały?

Czarny (bądź biały) brystol, ołówek, taśma klejąca i przede wszystkim – opaski fluorescencyjne.

Co robić?

„Zaprojektować” logo, wymyśleć obrazek – narysować go ołówkiem na kartce. Przełamać patyczki fluorescencyjne, a następnie ułożyć je na narysowanym obrazku. Przykleić taśmą klejącą. I… zgasić światło 🙂 TADAM! Gotowe!

zabawa z dziećmi w deszczowy dzień

Taka zabawa sprawdza się nie tylko w ciemności, choć wtedy jest z niej największa frajda. Ale możemy też śmiało pomysł ten wykorzystać podczas długiej i nudnej podróży, bądź podczas deszczowego dnia. Skorzystaj, gdy nie masz pomysłu jak choć na chwilę zainteresować czymś swoje dziecko. Niech sprawdzi które logo, bądź który patyczek fluorescencyjny świeci się najdłużej.

UWAGA! Wiem, że nasze małe szkraby potrafią wszystko brać do buzi. Nie dawaj więc patyczków zbyt małemu dziecku, aby ich nie pogryzło. Jeśli natomiast nie ufasz swojemu starszakowi, twórz neony razem z nim, aby i jemu nie wpadł do głowy niemądry pomysł!

kreatywne zabawy z dziećmi

dizajn dla dzieci